- Przystąpienie do wykonania zadania jest uwarunkowane posiadaniem odpowiedniej wiedzy. Podstawy teoretyczne i metodyka pomiarów zawarte są w opisie, dostarczanym przez prowadzących Pracownię.
- W grupie wykonującej zadanie (2 do 3 osób) wybierana jest osoba prowadząca określone – “kierownik” – odpowiedzialna za przebieg ćwiczenia, za prowadzenie notatnika laboratoryjnego oraz sporządzenie opracowania wyników.
- Każde zadanie grupa wykonuje przez dwa tygodnie, przy czym drugi tydzień jest, w zasadzie, przeznaczony na opracowanie wyników pod kontrolą opiekunów.
- Przed przystąpieniem do wykonywania zadania kierownik przedstawia krótki referat wprowadzający, stanowiący podstawę do dyskusji z udziałem reszty grupy nad przebiegiem pomiarów będącej równocześnie sprawdzianem opanowanych wiadomości wstępnych.
- Efektem końcowym wykonania zadania jest opracowanie, które należy oddać jak najszybciej. Może ono zawierać wstęp teoretyczny (nie musi), natomiast musi w sposób spójny i wyczerpujący opisywać przebieg przeprowadzanych eksperymentów, tak aby zawsze było można je powtórzyć na podstawie notatek. Musi też zawierać wyniki pomiarów opracowane w przejrzysty sposób wraz z ich dyskusją (w tym z analizą błędów pomiarowych).
- Pracownia jest zaliczana indywidualnie, a na podstawie oceny złożonych zadań oraz udziału w zajęciach (w tym kolokwium wstępnego) może być oceniana. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest zarządzenie kolokwium wyjściowego.
Instytut Fizyki
Grudziądzka 5, 87-100 Toruńtel.: +48 56 611 3310
e-mail: ifiz@fizyka.umk.pl